Pokročilý kurz fotografování – Olomouc

Pokročilý kurz fotografování – Olomouc

1 799Kč

0 hodnocení
0


Rozumíte pojmům clona, ISO a čas? Ovládáte a znáte funkce digitálního fotoaparátu, ale přesto cítíte, že by Vaše fotografie mohly být lepší, obzvláště když je porovnáte se zkušenými fotografy?

  • Vysvětlíme Vám nastavení fotoaparátu v různých situacích
  • Fotografujte – architekturu, pohyb, makro, reportáž, děti, zvířata, krajinu ...
  • Naučíme Vás nalézt správný a osobitý záběr

Kód zboží: DF02OL. Místo konání: Olomouc Klíčová slova (štítky)pokročilý kurz fotografování

Proč se přihlásit na pokročilý kurz

Máte dvě možnosti: buď strávíte nespočet hodin samostudiem a zkoušením formou pokus omyl nebo se přihlásíte na náš speciálně navržený kurz. Velmi efektivní a zábavnou formou načerpáte v exteriéru potřebné informace a praktické dovednosti díky zkušeným lektorům NICOM. Pořizujte konečně výjimečné a originální snímky, kterými své diváky ohromíte.

 

Už vím, co chci fotit

Hned ze začátku se dozvíte, co diváka na fotce láká nejvíce a čemu byste jako fotografové měli věnovat větší pozornost, abyste lákavých fotografií dosahli i Vy sami.  

Pochopte obraz

Povíme Vám, jak vnímat obraz a tedy jak udělat fotku tak, aby na první pohled zaujala. Nejde jen o ostrost, ale o kompozici a logické vnímání obrazu zachyceného na vašich fotografiích. 

 

Zdůrazněte správně objekt

Hloubka ostrosti je základním kreativním nástrojem fotografa, jenž se nechce smířit s automatickým nastavením svého přístroje. Ovládněte práci s hloubkou ostrosti,budete se bavit o závislostech clony, času a dalších nastaveních Vašeho fotoaparátu tak, abyste už před zmáčknutím spouště věděli, jaký to bude mít vliv na výsledný obraz. Jednotlivá nastavení zkoušíte v praxi na učebně fotografováním srovnávacích snímků, abyste ihned viděli efekt na vašem přístroji.

 

Najděte si příběh

Pokročilý fotograf hledá příběhy - dozvíte se něco o slavných fotografií, které vám budou promítány pro inspiraci a následně vyrazíte do terénu hledat "svůj" příběh. Z vyfotografovaných snímků si vyzkoušíte složit společné portfolio k danému tématu. 

 

Praxe je základ

V terénu si zkusíte vytvořit snímky podle zadání a přesto podle vlastních představ. Závěrem kurzu je diskuze nad snímky, které jste pořídili při cvičení a následné rady do budoucna.  


Co potřebujete s sebou

Jakýkoliv Váš fotoaparát. Ideálně pokročilý kompakt, ultrazoom či zrcadlovku s pokročilými režimy A, S, P, M.

Pro koho je kurz určen

pro všechny mírně pokročilé a pokročilé fotografické nadšence, kteří rozumí základním fotografickým pojmům, zvládají nastavení svého fotoaparátu a ovládají jeho funkce
pro vlastníky digitální zrcadlovky a ty, kteří fotografují s pokročilým kompaktem (režimy A, S, P, M, možnost externího blesku a filtrů)
pro všechny, kteří si chtějí procvičit fotografické znalosti a dovednosti na konkrétních příkladech za asistence zkušeného lektora

Kurz ideálně navazuje na Základní kurz fotografování.

Pro koho kurz není určen

pro ty, kteří ještě nerozumí základním pojmům jako clona, čas, ISO – nemají znalosti na úrovni základního kurzu fotografování 

Obsah kurzu

práci s hloubkou ostrosti a její kreativní využití
práci s kontrastem
hledání témat a námětů
skládání fotografií do logických celků
prohloubení znalostí z hlediska kompozice
hlubší práce s nastavením digitální zrcadlovky
praktický nácvik street fotografie
praktické cvičení na učebně i v exteriéru

Lektoři

Petr Březina, Milan Kylar, Topi Pigula

Průběh kurzu

Budeme se Vám věnovat celkem 6 výukových hodin. Čeká Vás krátká teorie na naší učebně a především praxe v terénu. Následně budou Vámi pořízené snímky prezentovány v učebně, kde si také zkusíte vytvořit vlastní cyklus fotografií na dané téma. Oblíbená témata: Nádraží: místo loučení, Petrov: místo pro milence, Ostrava: příběh Dolních Vítkovic, Staroměstské náměstí: místo setkání

Adresa
NICOM – fotografická škola
NICOM, a. s.
Krapkova 439/34
77900 Olomouc
Místo zahájení kurzu